ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА!

Об’єднання рідновірів України щиро вітає поета-рідновіра, лауреата Державної премії України імені Т. Г. Шевченка з ювілеєм! Зичимо Володимиру Родіоновичу міцного козацького здоров’я, довголіття, натхнення та бадьорості духу!

Володимир Родіонович Коломієць народився 2 листопада 1935 р. у селі Вовчків Переяслав-Хмельницького району на Київщині у родині учителів. Від батька, колишнього фронтовика і вчителя-історика, певно, взяв у життя науку про мудрість і правду, а від матері — пильний зір, задивлений у народне мистецтво, заслуханість у мелос, у пісню... Блукаючи «Тарасовими слідами» Переяславщини, з юності пройнявся щемкою любов’ю до рідного слова. З1953 по 1958 роки навчався на філологічному факультеті Київського Державного університету імені Тараса Шевченка, а згодом працював у центральній пресі, у видавництвах «Держлітвидав» (пізніше — «Дніпро»), «Український письменник», тривалий час був головним редактором журналу «Дніпро». Член Національної спілки письменників України з 1962 р., неодноразово обирався членом Президії та секретарем Спілки письменників України.

Письменник видав понад 40 поетичних збірок для дорослих і для дітей. Серед поезій Володимира Коломійця є й чимало рідновірських творів. Зокрема, збірки «Золотосинь» (1992), «Правнуки Дажбожі» (1999), «Поки ще світить Сонце» (2005) та ін. Тому творчість видатного майстра української поезії Володимира Коломійця добре відома багатьом рідновірам, шанувальникам красного письменства, їхнім дітям і онукам. Він також був редактором книги Галини Лозко «Коло Свароже. Відроджені традиції», що вийшла у видавництві «Український письменник» у 2004. Неодноразово головував на творчих вечорах рідновірів у Будинку Національної спілки письменників України.

Володимир Коломієць працює і в жанрах есеїстики, народознавства, зокрема, ним підготовлені до друку книжки «Як молоде вино шуміло...» (мемуаристика) та «Одкровення від ластівки» (дослідження з української міфології, етимології та мови). А в 2006 р. вийшла друком його прозова повість (у новелах) під назвою «Роса і попіл».

З ініціативи та під редакцією Володимира Коломійця вийшла тритомна антологія української поезії всіх часів «Небо України», у першому томі якої вміщено безцінні твори українського прадавнього фольклору та фрагменти Велесової Книги.

У поетичному доробку поета є кілька збірок і для дітей: «Зозулині черевички», «Дід глід і глоденятко», «Ярмарок див», «Весела оселя», «Лесикова сопілка» та інші, що побачили світ у видавництві «Веселка». У 2008 році вийшла збірка «Зелене Око» — антологія української поезії для дітей, де зібрано й відомі хрестоматійні вірші, і маловідомі твори. Тисяча й один дитячий текст витворює цілісну панораму українського віршування для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. У 2013 році вийшла книга «Мирослав і Любомир». Її Володимир Коломієць присвятив своїм онукам-близнюкам. Вірші адресовані дошкільнятам та учням молодших класів.

У поезії Володимир Коломієць осмислює й філософські проблеми, наприклад, гуманістичний ідеал українського народу. Міцно зв’язаний з народним ґрунтом, з рідною землею, поет пише про людину в контексті рідної історії, піднімає питання смислу людського життя і пошуку праглибин України.
Володимир Коломієць головує
на творчому вечорі Галини Лозко. 2004 р.

 

З творчого доробку Володимира Коломійця

Далі...