— презентація нової книги Галини Лозко відбулася у Києві

11 жовтня 2018 р. у Будинку Спілки письменників України відбулася знаменна подія — презентація видання монографії професора Галини Лозко «Орден Бога Сонця: історія і метафізика», присвяченого 110-річниці від дня народження Володимира Шаяна та 75-літтю створеного ним Ордену Бога Сонця.

Вечір-презентація, який проводила безпосередньо автор вказаної праці, відомий релігієзнавець, доктор філософських наук, професор Галина Лозко, розпочався традиційно — з молитви до Сварога. За тим вона розповіла про свою роботу над виходом у світ власного, без перебільшення, безцінного дослідження.

В історії з давніх часів відомі такі організації як ордени. Релігійні ордени, як тип релігійної організації, утворюються в межах якоїсь конфесії з метою більш відданого служіння Богам, ніж це можливе у рядових вірян; такими були, наприклад, католицькі релігійні ордени, чернечі ордени, ордени єзуїтів та інші.

Наукова монографія Галини Лозко присвячена унікальному Ордену Бога Сонця, який вперше в історії був заснований не на основі світових релігій, а на ґрунті етнічної релігії наших Предків.  Володимир Шаян писав: «Орден Бога Сонця як форма існування Нового Людства був у своєму ембріоні сотворений на ґрунті Української Нації. Це є та форма існування нації і людства, що йде на зміну Старому Світові».

У монографії розкрито історичні, філософські та метафізичні основи Ордену Бога Сонця, створеного українським етнофілософом професором Володимиром Шаяном 5 листопада 1943 р. Дослідження виходить до 110-ліття від дня народження Великого лицаря Ордену професора Володимира Шаяна та 75-ліття заснування ним Ордену Бога Сонця. У праці показано виникнення та розвиток традиціоналістського руху за відродження національної віри. До філософської україністики введено осмислення феномена національного буття через ідею ордену як альтернативи політичній партії.

Книга складається з таких розділів:

- Етнофілософія як духовне ядро націософії

- Дружинна філософія лицарів Великого князя Святослава

- Філософія Григорія Сковороди як світоглядна основа Ордену

- Українська етнофілософія Володимира Шаяна

- Ідейно-філософські засади Ордену Бога Сонця

- Історія Ордену Бога Сонця і його лицарів

- Онтологія святості у філософії Володимира Шаяна

- Метафізика жертовності у філософії Володимира Шаяна

- Метафізика ініціації і відтворення «єдності ланцюга» в Ордені

- Метафізика єдності Учителя і Учня

Додано світлини та інші архівні документи. Уведено також нові факти з епістолярної спадщини В. Шаяна, Д. Донцова, Л. Мурович та інших учасників етнорелігійного відродження, які публікуються вперше.

Під час презентації книги з вітальним словом виступили українські митці, майстри слова, рідновіри: Вечір відбувся у теплій, дружній атмосфері. Лунали пісні жерця Вогнедара, покладені на слова Руслана Морозовського. А завершилася зустріч вже традиційним спільним виконанням бойової пісні «Меч Арея», яку присутні в залі співали стоячи.

Видання Лозко Г. С. Орден Бога Сонця: історія і метафізика: монографія / Лозко Галина. — Тернопіль: Мандрівець, 2018. — 328 с. буде цікавим філософам, культурологам, релігієзнавцям, літературознавцям, педагогам, рідновірам і всім людям доброї волі.

Відгуки про книгу надсилайте на e-mail часопису «Сварог»: svaroh_7@ukr.net

Замовити книгу можна, звернувшись за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду