26 вересня 2014 р. з нагоди 20-ліття Київської громади українських язичників «Православ’я» у Будинку письменників відбулася презентація нового випуску часопису «Сварог» № 24 та інших видань Об’єднання рідновірів України.

Ведучі вечора: доктор філософських наук, професор Галина Лозко, яка є письменницею й головою ОРУ, та дитячий письменник лауреат літературної премії імені Лесі Українки Анатолій Качан щиро привітали найстаршу громаду рідновірів з цією поважною датою. Велика актова зала Національної Спілки письменників України була обрана для цього святкування не випадково, адже перший вечір Українського язичництва відбувся в цій залі ще в 1996 році в літературному об’єднанні «Літописець» під головуванням лауреата Шевченківської премії Валерія Шевчука, який тоді сказав, що Рідна віра є значним явищем в українській культурі. Відтоді рідновіри тут неодноразово проводили свої презентації, творчі зустрічі та книжкові виставки, знайомлячи киян зі своїми здобутками та літературними новинками.

От і цього разу Громада зібрала своїх чисельних друзів і шанувальників. Розпочали вечір зі спільної молитви до Сварога та хвилини мовчання, ушанувавши героїв Небесної Сотні та полеглих у російсько-українській війні, серед яких чимало й рідновірів.

У цей нелегкий для нашої держави час усе ж привітати рідновірів з 20-літтям громади прийшли письменники, музиканти, представники мистецької інтеліґенції, викладачі та студенти, читачі часопису «Сварог», рідновіри та шанувальники рідної духовної культури. Лунали пісні й поезія бандуриста Ярослава Чорногуза, Анатолія Качана, Бориса Кононенка та ін. Пісні на слова Яруна Мотронюка та Руслана Морозовського виконав композитор-рідновір Вогнедар Шапошніков. Згадали й поезію Великого Кобзаря «Світе ясний», яка для рідновірів є однією із знакових. Теплим словом і піснями в супроводі бандури привітав громаду один із перших рідновірів Тарас Силенко. Старовинна мудрість українського епосу переливалася в душі близьких за світоглядом людей, сповнюючи гордістю за Україну і впевненістю у перемозі нашого народу над московськими загарбниками.

Народний художник України, академік Академії мистецтв України Анатолій Кущ, автор серії скульптур язичницьких Богів під назвою «Коло Свароже», який також прийшов привітати громаду, відзначив згуртованість рідновірської спільноти в захисті історичної й духовної спадщини.

Українська рідна віра за минулі 20 років для багатьох киян уже стала тим духовним інститутом, що формує світогляд, зміцнює переконання, спонукає до переосмислення історичних подій під кутом зору національних буття і цінностей. У виступах багатьох учасників вечора лунала думка про те, що Громада «Православ’я» за два десятиліття створила надзвичайно потужну літературу про Рідну віру: десятки книжок, серед яких взірцевий переклад Велесової Книги, «Коло Свароже», «Волховник. Правослов Рідної Віри», «Рідні імена», збірки поетичних творів Руслана Морозовського, Яруна Мотронюка, Бориса Кононенка, прозові твори Мирослави Горностаєвої та ін. Значну частину творів написано на рідновірську тематику й іншими письменниками, наприклад, поезія Володимира Коломійця, Дмитра Шупти, Гриця Гайового, дитячі книжки Анатолія Качана та ін. Особливе місце серед рідновірської літератури посідають періодичні видання: журнал «Сварог», вісник «Слава!» та газета «За Рідну Віру!», які висвітлюють не тільки життя громад, а й подають історичну богословську, критичну думку, знайомлять з книжковими та музичними новинками.

Вечір відбувся в атмосфері злагоди і єднання, щирості й приязні, як зустріч давніх друзів після доволі тривалої перерви. На завершення всі присутні в залі стоячи виконали бойового славеня відомого рідновірського співця Живосила Лютого «Меч Арея». Лейтмотивом свята стала впевненість у нашій неминучій Перемозі, бо Дух України незнищенний! Слава Рідним Богам! Слава Україні!
Прес-служба ОРУ