Перунування на Івано-Франківщині

21 липня 7520 літа Сварожого Івано-Франківська громада «Перунів цвіт» («Гамаюн») провела свято Перуна і Перуниці у дубовому лісі, що є місцем Сили. Усі учасники дійства відчули це на собі. Готувалися до свята заздалегідь. Були також гості з Коломиї та прихильники рідновірського руху, які перебувають на шляху до громадського становлення. Початок свята ознаменував сам Бог Перун своїм громовим голосом — громом та блискавкою — зі своєю Дівою-Ясною Перуницею.

Потім виглянуло Сонечко, а під час славлення раптом пішов дощ, який під променями Сонця, за кілька хвилин благословив Перунове свято, коли небо довкола було затягнуте суцільними хмарами.

Обряд провели обрядодій Богумил і рідновірка з дитинства, пані Дарина.

Усім присутнім на святі чоловікам і хлопцям дівчата і жінки виплели дубові вінки. Під час обряду всі проходили крізь дубові вогняні ворота. А після освячення водою відбувся обряд очищення святковим багаттям. Також було освячено й оздоблену бартку, яка знаменувала Перунову Силу. Усі присутні на обряді, взявшись за Перунову зброю, над вогнищем вигукнули: «Перуну тричі — Слава!».

Обрядодій із книги «Віра Предків наших» виголосив Замовляння до Перуна:

О, свята Сило, що промовляєш мовою світлотворчости,
Мовою мислі і чуття, мовою вогнів, світил, громів, мовою духа!
О, пратворча Сило Божого «станся»!
О, Сило із Ваджри Індрійської розсвітлена!
О, Сило з душі правіщунів витхнена!
О, Сило Соняшних Богів!
О, найсвятіша Сило блакитних громів!
О, Перуне, ТИ, що полум’ям віщунів міць правіщунів розполум’янив,
О, дай мені міць живого слова! ОМ!

Най возсіяє Світло над темрявою і Правда постане у всій своїй красі!
Вірю у нашу Перемогу!
Най буде так!

Опісля була братчина, на якій усі радісно спілкувалися, співали українські народні і рідновірські пісні. Частина людей залишилася підтримувати Священний Огень до ранку.

Слава Перуну і Перуниці і всім чесним громадам, які святкують це Світле Свято!

Святозар