15 лютого 2018 р. у Будинку Спілки письменників України відбулася знаменна подія — презентація видання праць українського етнофілософа Володимира Шаяна «Віра Предків наших. Вибрані твори», присвяченого 110-річниці від дня його народження. Об’єднанням рідновірів України було розпочато презентаційний тур цієї книги по Україні.

Культова книга Волхва і професора Володимира Шаяна (1908–1974), видана до його 110-річчя, була в Україні довгоочікуваною. Минуло три десятиліття з часу виходу першого зібрання його творів у Канаді (м. Гамільтон, 1987) під назвою «Віра Предків наших», обсягом 894 сторінки (наклад якої становив 600 примірників). Об’ємиста книга розійшлася поміж люди і нині вже стала бібліографічним раритетом. Тому виникла потреба в українському виданні, на яке наші офіційні наукові та видавничі інституції досі не спромоглися. Тому редакційна колегія часопису «Сварог» самотужки підготувала це видання, яке, хоч і меншого обсягу (400 сторінок), але в нього увійшли найвагоміші праці українського етнофілософа, та включено деякі праці, що опубліковані вперше.

Вечір-презентацію, який проводила автор передмови та редактор зазначеного видання професор Галина Лозко, розпочався традиційно — з молитви до Сварога. Опісля залунала пісня з присвятою Володимиру Шаяну «Титани» на слова Оксани Пахльовської, які поклав на музику жрець Вогнедар.

Ведуча нагадала відомі й познайомила з маловідомими фактами з життя й діяльності великого філософа-подвижника В. Шаяна, розповіла про той історичний час, коли вірні сини України були вимушені працювати за межами Батьківщини. Було наголошено на значенні ідей В. Шаяна для нащадків, які нині продовжують його Справу, відроджуючи Віру Предків українців.

З вітальним словом виступили українські митці, майстри слова, рідновіри: Анатолій Кущ, Мирослав Сєвєров, Микола Оцун, Віталій Карпенко, Анатолій Качан, Володимир Стешенко та інші. Голова Національної Спілки письменників України Михайло Сидоржевський привітав усіх присутніх з виходом праць Володимира Шаяна, відзначив, як багато кропіткої праці вкладено в кожну вагому для України книжку, і вручив Галині Лозко медаль «Почесна відзнака».

Вечір відбувся в атмосфері злагоди і єднання, щирості й приязні, як зустріч давніх друзів після доволі тривалої перерви. Наприкінці під супровід старосвітської кобзи заспівав кобзар Тарас Силенко. А завершилася зустріч вже традиційним спільним виконанням бойової пісні «Меч Арея», яку разом заспівували Тарас Силенко, Ярослав Чорногуз, жрець Вогнедар, а всі присутні в залі співали стоячи. Гуртове фотографування на згадку було кінцевим акордом цього свята.

Наступні презентації заплановано провести в березні в містах Борисполі та Фастові.

Прес-служба ОРУ

 

Більше світлин у Facebook