Ось уже півроку тривають намагання нашої конфесії в особі Релігійного центру Об’єднання релігійних громад рідновірів України ввести своїх представників до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Одначе, як виявляється, безуспішно. То не всі папери були подані, то не ті документи… Врешті, 30 травня 2012 року засідання ВРЦіРО, на якому розглядалася заява Релігійного центру ОРУ, таки відбулося. Але… ні про рішення Ради по заяві, ні про дату її розгляду ніхто не повідомляв і на засідання не запрошував. І лише днями представникові ОРУ вдалося витребувати у ВРЦіРО витяг з протоколу засідання з розгляду рідновірського клопотання.

У супровідному листі до витягу з протоколу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, зокрема, повідомляється: «З огляду на відсутність консенсусу з цього питання в членів ВРЦіРО та враховуючи п.8.2.2 Положення ВРЦіРО, де зазначено, що «Питання про надання статусу члена певному релігійному об’єднанню (конфесії) вирішується чинними членами Ради шляхом консенсусу», Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ухвалила рішення про відмову у задоволенні Вашої заяви». А в самому документі ця відмова формулюється так: «Відхилити клопотання Релігійного центру Об’єднання релігійних громад рідновірів України про членство у ВРЦіРО».

Варто зазначити, що ідея створення в Україні такого органу, як Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, є непоганою. Її реалізація мала би бути свідченням високого рівня демократизму у нашій країні, зокрема, у царині міжконфесійних стосунків. Отже, ВРЦіРО була утворена у грудні 1996 року, як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган з метою об’єднання зусиль церков і релігійних організацій з духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, участі в розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин, здійснення комплексних заходів добродійного характеру, про що говориться на сайті vrciro.org.ua.

За станом на 01.07.2011 року, до складу ВРЦіРО входять 19 церков і релігійних організацій, що, з точки зору Ради, складає понад 90 % релігійної мережі України. Це:

1. Всеукраїнський Союз Церков Євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ): Нестерук В’ячеслав Васильович — голова Союзу, Старший єпископ;
2. Всеукраїнський Союз церков християн віри євангельської — п’ятидесятників (ВСЦ ХВЄП):
Паночко Михайло Степанович — президент Союзу, Старший єпископ;

3. Духовне управління мусульман Криму (ДУМК): Аблаєв Еміралі — голова ДУМК, Муфтій;
4. Духовне управління мусульман України (ДУМУ): Ахмед Тамім
— голова ДУМУ, Муфтій України;
5. Духовний центр мусульман України (ДЦМУ): Руслан Абдікєєв
– голова ДЦМУ;

6. Закарпатська реформатська церква (ЗРЦ): Зан-Фабіан Олександр Олександрович — глава Консисторії ЗРЦ, Єпископ;
7. Німецька Євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ):
Олександр Гросс — президент Синоду НЄЛЦУ, пастор;

8. Об’єднання іудейських релігійних організацій України (ОІРОУ): Яків Дов Блайх — президент Об’єднання, Головний рабин м. Києва та України ОІРОУ;
9. Римсько-Католицька Церква в Україні (РКЦ)
: Маркіян Трофим’як — відповідальний за зовнішні зв’язки РКЦ, Єпископ;
10. Союз вільних церков християн євангельської віри України (СВЦ ХЄВУ): Райчинець Василь Федорович
— Старший пресвітер СВЦ ХВЄУ;
11. Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ)
: Мефодій (Кудряков) — предстоятель УАПЦ, Митрополит Київський і всієї України;
12. Українське Біблійне Товариство (УБТ)
: Комендант Григорій Іванович — президент УБТ;
13. Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ)
: Cвятослав (Шевчук) — Верховний архієпископ Української Греко-Католицької Церкви;
14. Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви (УЄ ВАЦ):
Григоріс Буніатян — Архієпископ УЄ ВАЦ (головуючий з 03.10.2012 р.);
15. Українська Лютеранська Церква (УЛЦ): В’ячеслав Горпинчук
— Єпископ УЛЦ;
16. Українська Православна Церква (УПЦ)
: Володимир (Сабодан) — предстоятель УПЦ, Митрополит Київський і всієї України;
17. Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП)
: Філарет (Денисенко) — предстоятель УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України;
18. Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД): Алексєєнко Віктор Володимирович
— президент УУК ЦАСД;
19. Українська Християнська Євангельська Церква (УХЄЦ):
Падун Леонід Миколайович — Старший єпископ УХЄЦ.

Однак чому ВРЦіРО вирішила відхилити клопотання Релігійного центру ОРУ з метою мати у цьому органі своє представництво в якості повноправного члена, на сьогодні для багатьох українців-рідновірів залишається загадкою.

Ситуацію коментує заступник голови ОРУ, жрець Вогнедар: «Те, що наша заява Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій була відхилена, у нас викликало занепокоєння. Зверніть увагу: у списку членів Ради ми бачимо лише мусульман, юдеїв і християн, тобто представників так званих аврамічних релігій. А де ж бахаї, буддисти, кришнаїти, силенкіяни? І, нарешті, чому до цього органу не може увійти представник традиційної, автохтонної релігійної конфесії, якою є Об’єднання рідновірів України? Тож не думаю, що тут представлено понад 90 % релігійної мережі України.

Якщо Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ставить собі за мету справді духовне відродження України, то наша присутність у ВРЦіРО є просто обов’язковою. З огляду на проголошені принципи функціонування ВРЦіРО на засадах рівності і рівноправ’я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій, вважаю відсутність консенсусу у прийнятті позитивного рішення про членство ОРУ у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій явищем антидемократичним. Але сподіваюся, що після повторного подання нашого клопотання з цього питання дійсні члени ВРЦіРО свою позицію щодо ОРУ переглянуть. Інакше таке ставлення до нас з їхнього боку нами розглядатиметься як релігійна дискримінація!» — наголосив жрець.