Об’єднання рідновірів України 1993 року відновило в Україні язичницький обрядовий календар «Коло Свароже». Реконструкція календаря здійснювалася Г. Лозко, А. Богородом, П. Косянчуком строго згідно з науковими астрономічними, археологічними та фольклорно-етнографічними фактами. Однак в останні роки з’вилися непрофесійні спроби підміни етнічного календаря, намагання ввести в оману багатьох рідновірів, що виявилося в хибному святкуванні Новоліття (Нового року) за китайським календарем, впровадженні вигаданих свят чи нових, невідомих досі богів. Деякі українці в своєму прагненні дорівнятися до китайців встановлюють власну символіку років, яку хочуть впровадити для широкого загалу — чого тільки не прочитаєш про роки «Ведмедя» чи «Павука», якого тільки «крокодила» не вигадають доморощені фантасти...

Далі...

Відгук на поетичну збірку Руслана Морозовського «Мислителям – віват!» («Панмедія», 2017. — 72 с.)

Далі...

 


· Привітайся з давніми язичницькими філософами.

Михайло Іванченко (1923–2015) — син сотника Вільного козацтва, багатолітній політв’язень, лауреат Літературної премії ім. Юрія Горліса-Горського та Літературної премії ім. Василя Симоненка, лицар ордену Святослава Хороброго — нагороджений 24.12.2003 Об֦’єднанням рідновірів України за відродження поваги до Рідної віри та за його цінну книгу «Дивосвіт прадавніх слов’ян». Його поезії друкувалися в нашому часописі «Сварог». Творчість Михайла Іванченка та його боротьба за українську Україну має значний вплив на виховання патріотизму української молоді.

Його ім’я серед рідновірів є символом незламності духу і життєвої мудрості.

Далі...

Галина ЛОЗКО

ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА — ЗАСНОВНИК УКРАЇНСЬКОГО КРИТИЧНОГО БІБЛІЄЗНАВСТВА

Анотація. Розглянуто стан сучасного українського біблієзнавства, наголошено на зменшенні світських тлумачень Біблії; натомість виявлено тенденцію до примусового нав’язування викладання християнської етики як апологетичної дисципліни в навчальних закладах; проаналізовано твір Г. Сковороди «Потоп Зміїн» і зроблено висновок щодо переосмислення українським філософом біблійних текстів як вузько етнічних творів та заперечення їх універсальності для всіх народів; а отже, запропоновано вважати Г. Сковороду засновником українського критичного біблієзнавства.

Далі...

Українське язичництво — етнічна релігія (від гр. εθνικός (ethnikos) — «родовий, народний, язичницький») Предків українців, яка сформувалася в часи Київської Русі, успадкувавши при цьому давні релігійні культи й традиції, що існували на території України в попередні історичні епохи. Українське язичництво в широкому значенні означає сукупність релігійних вірувань, що побутували на теренах України, у їхньому еволюційному розвитку, включаючи:

Далі