Гарного недільного дня, 22 квітня, Львівська громада українських рідновірів «Галичани» вшанувала весняних Богів пробудження Природи — Ладу, Лелю та Ярила. Попри прогнози синоптиків, що віщували дощ, стояла напрочуд ясна, сонячна погода — Боги відгукнулися на запрошення онуків Дажбожих.

Після священного зачину запалало святкове вогнище і разом з требою Богам до Сварги полинули багатоголосі славослів’я. До Матінки Лади молитви лунали з вуст жриці Ярини, а весняне, яре Сонце-Ярило закликав одімкнути Весну-красну обрядодій Оріслав, щедро проливаючи в пожертву Богові пиво зі словами: «Ярило, Ярило, прийми наше пиво, яскравим промінням, Весни воскресінням!» Ярило і Леля явилися до нас у подобі парубка і дівчини — Симарглика й Оксани, що звернулися до Бога й Богині молитвами. А потім дружній хоровод заспівав веснянки та гаївки.

Під час славлення Богів жриця Ярина майстерно провела обряд посвяти новонародженої дитини — її онука, сина Цвітани та Оріслава — Зореславчика. Поки божата тримала дитину на руках, божат традиційно годував викупленою у тата рожаничною кашею всю громаду і розбивав горщик, уламки якого потім збирали ті, хто хотів у себе на городі гарного врожаю та приплоду в господарстві.  Усі бажали посвячуваному у Рідну віру хлопчику щастя, здоров’я та гарної долі. Урочистості завершилися святковою Братчиною, на якій Громаду пригощали батьки посвяченої дитини.

Оріслав ІСИК